lampa podłogowa czarna

Co zrobić ze zbyt jasnymi wnętrzami?

Mogłoby się wydawać, że nie ma nic prostszego, niż oświetlenie jasnego pomieszczenia. Mimo tych pozorów, zabawa ze światłem w takim miejscu, nie należy do najprostszych. Niemniej końcowy efekt może to wszystko wynagrodzić. Lampa stojąca do salonu, lub też wisząca w kuchni – możemy je dopasować tak, by manipulować charakterem wnętrza.

Nieplanowany efekt szpitalnej sali

jasne wnetrzaJasne wnętrza pozbawione kontrastujących dodatków bywają kłopotliwe. Szczególnie dlatego, że efekt końcowy często jest daleki od zamierzonego i zamiast przyjemnego pokoju, mamy w domu salę szpitalną.

Na szczęście nie wszystko jeszcze stracone, bo w takich sytuacjach z pomocą przychodzą ciemne oprawy oświetleniowe. I całe szczęście, bo mają dwie podstawowe zalety. Po pierwsze nieco zmieniają wystrój za dnia, więc nasz biały pokój przestanie się niefortunnie kojarzyć. Po drugie, kiedy już zapadnie zmrok, ciemniejsze i w związku z tym cieplejsze światło, pomoże nam trochę odpocząć.

Czarna lampa stojąca do salonu na próbę

Poza tym, kilka ciemniejszych dodatków bardzo dobrze wpisze się w popularne ostatnio style – minimalistyczny i skandynawski. Nie namawiamy nikogo do tego, żeby rezygnował ze swoich przekonań. Ale warto sprawdzić, czy przypadkiem nie okaże się, że mamy rację. Jeśli trudno cię do takich zmian przekonać, to nie wymieniaj od razu wszystkich opraw tylko po to, żeby potem czuć się gorzej (bo takiej ewentualności nie możemy wykluczyć). Za to przyda ci się lampa podłogowa. Czarna, żeby efekt był całościowy. Lampa stojąca do salonu to dobry wybór dlatego, że można ją swobodnie przestawiać i ewentualnie usunąć z domu.

Kiedy już będziesz mieć lampę podłogową czarną, postaw ją w miejscu, które wieczorami najbardziej potrzebuje doświetlenia. Dzięki temu utworzysz coś w charakterze przytulnego kąciku, w którym miło spędzisz czas. Co więcej, możesz nawet zostać tylko przy tej jednej lampie. Pojedyncza lampa stojąca do salonu, czy też pokoju dziennego niczego nie zaburzy, bo czarny dobrze komponuje się ze wszystkimi kolorami. A przy okazji wilk będzie syty, a owca cała. Ty nie zrezygnujesz z nadmiaru bieli, a jednocześnie nie będzie on przytłaczający.

Nie będziemy przekonywać na siłę. Każdy ma swoje upodobania i są tacy, którzy za nic w świecie nie zrezygnują ze sterylności swoich pomieszczeń. Są jednak osoby, które w urządzaniu swoich wnętrz trochę się zagubiły i poszukują rozwiązań lepszych od obecnych. Niewątpliwie jednym z nich może być przełamanie jasnego pokoju chociażby jedną, wyrazistą lampą.

Dodaj komentarz