diody led w lampach

Diody LED w lampach wiszących

Diody elektroluminescencyjne, czy popularne LEDy są zaliczane do najnowszej generacji źródeł światła. W ostatnich latach rozwijają się wyjątkowo dynamicznie i można znaleźć je w coraz nowszych zastosowaniach. Właśnie na tych diodach oparto budowę lamp LED, które cieszą się coraz większą popularnością.

Lampy LED czasami niewłaściwie nazywa się żarówkami. Owszem, diody można zastosować w oprawie oświetleniowej przeznaczonej dla żarówek, ale to dlatego, że umieszcza się je w specjalnej obudowie. Zatem to, co potocznie nazywamy żarówką LED, samo w sobie jest już lampą.

Skąd wzięła się popularność lamp LED?

Technologia LED zaczęła się przyjmować, bo zwykłe świetlówki nie były wystarczające. Głównym powodem była ich awaryjność i niedługi żywot. Co więcej, lampy LED świecą światłem przyjemniejszym dla oka, a dodatkowo są odporne na uszkodzenia i dostępne w różnych oprawach, kształtach, kolorach i rozmiarach. Szczególnym uznaniem cieszą się nowoczesne lampy wiszące LED, ze względu na ich estetyczne właściwości.

Zalety lamp wiszących LED

Lampy wiszące LED mają nie tylko piękne kształty, którymi nadają pomieszczeniom charakter, ale też pozwalają na regulację natężenia światła. Niektóre z nich umożliwiają nawet zmianę intensywności barw. Oświetlenie LED nie ma efektu migotania, więc nie męczy wzroku. Delikatne oprawy, w których najczęściej pojawiają się ledowe lampy, nadają się do wszystkich wnętrz.taśma z diodami led

Kolejną zaletą lamp wiszących LED, a dla wielu z nas najważniejszą, jest to, że dzięki nim możemy dbać o środowisko. Przejście na sprawdzone oświetlenie LED pozwala zaoszczędzić 85% energii w porównaniu z żarówkami żarnikowymi. W ostatecznym rozrachunku koszty przez nas ponoszone są niższe, kiedy decydujemy się na nowoczesne oświetlenie. Pod tym względem bardzo ważne jest to że żywotność diod wynosi nawet 20 lat. W tym samym czasie zdążymy 20 razy wymienić zwykłą żarówkę. Ponadto lampy LED nie zawierają szkodliwej dla środowiska rtęci i mogą być poddawane recyklingowi.

Z uwagi na liczne zalety, nie dziwi to, że oświetlenie wykorzystujące diody elektroluminescencyjne jest coraz bardziej popularne. W porównaniu z tradycyjnym, daje ono większe możliwości, jeśli chodzi o kształty i barwy. Dzięki nim troska o środowisko może być wyjątkowo przyjemna dla oczu i portfela.

2 myśli na temat “Diody LED w lampach wiszących

Dodaj komentarz