diody led w lampach

Diody LED w lampach wiszących

Diody elektroluminescencyjne, czy popularne LEDy są zaliczane do najnowszej generacji źródeł światła. W ostatnich latach rozwijają się wyjątkowo dynamicznie i można znaleźć je w coraz nowszych zastosowaniach. Właśnie na tych diodach oparto budowę lamp LED, które cieszą się coraz większą popularnością. Wykorzystywane są we wszystkich oprawach oświetleniowych – wyjątkiem nie są nawet lampy wiszące do salonu.

Lampy LED czasami niewłaściwie nazywa się żarówkami. Owszem, diody można zastosować w oprawie oświetleniowej przeznaczonej dla żarówek, ale to dlatego, że umieszcza się je w specjalnej obudowie. Zatem to, co potocznie nazywamy żarówką LED, samo w sobie jest już lampą.

Skąd wzięła się popularność lamp LED?

Technologia LED zaczęła się przyjmować, bo zwykłe świetlówki nie były wystarczające. Głównym powodem była ich awaryjność i niedługi żywot. Co więcej, lampy LED świecą światłem przyjemniejszym dla oka, a dodatkowo są odporne na uszkodzenia i dostępne w różnych oprawach, kształtach, kolorach i rozmiarach. Szczególnym uznaniem cieszą się nowoczesne lampy wiszące LED, ze względu na ich estetyczne właściwości. Lampy wiszące do salonu, lub innych pomieszczeń, wyposażone w diody LED potrafią zachwycać delikatnymi kształtami opraw. Trudno byłoby osiągnąć ten efekt przy zwykłych żarówkach.

Lampy wiszące do salonu LED – zalety

Lampy wiszące LED mają nie tylko piękne kształty, którymi nadają pomieszczeniom charakter, ale też pozwalają na regulację natężenia światła. Niektóre z nich umożliwiają nawet zmianę intensywności barw. Oświetlenie LED nie ma efektu migotania, więc nie męczy wzroku. Delikatne oprawy, w których najczęściej pojawiają się ledowe lampy, nadają się do wszystkich wnętrz.taśma z diodami led

Kolejną zaletą lamp wiszących LED, a dla wielu z nas najważniejszą, jest to, że dzięki nim możemy dbać o środowisko. Przejście na sprawdzone oświetlenie LED pozwala zaoszczędzić 85% energii w porównaniu z żarówkami żarnikowymi. W ostatecznym rozrachunku koszty przez nas ponoszone są niższe, kiedy decydujemy się na nowoczesne oświetlenie. Pod tym względem bardzo ważne jest to że żywotność diod wynosi nawet 20 lat. W tym samym czasie zdążymy 20 razy wymienić zwykłą żarówkę. Ponadto lampy wiszące do salonu, czy – co może bardziej istotne w razie zniszczenia – do sypialni, nie zawierają szkodliwej dla środowiska rtęci i mogą być poddawane recyklingowi.

Z uwagi na liczne zalety, nie dziwi to, że oświetlenie wykorzystujące diody elektroluminescencyjne jest coraz bardziej popularne. W porównaniu z tradycyjnym, daje ono większe możliwości, jeśli chodzi o kształty i barwy. Dzięki nim troska o środowisko może być wyjątkowo przyjemna dla oczu i portfela.

2 myśli na temat “Diody LED w lampach wiszących

Dodaj komentarz