lampy do sypialni, kinkiety do sypialni

Najlepsze lampy do sypialni

W każdym domu jest taki jeden pokój, stanowiący naszą prywatną przestrzeń, którą nie chcemy się dzielić z odwiedzającymi nas gośćmi. Sypialnia, bo o niej tu mowa, to miejsce, gdzie przede wszystkim śpimy i odpoczywamy. Dlatego powinna ona być niczym oaza spokoju, która pozwala nam na odprężenie i zapomnienie o wszelkich problemach. Warto więc zadbać o jej odpowiedni wystrój, nie zapominając o oświetleniu. Lampy do sypialni pomagają stworzyć całą aranżację, ale spełniają także inne, równie ważne funkcje.

Światło a samopoczucie

Wszyscy dobrze wiemy, jak duży wpływ na nas ma światło. Bardzo silnie oddziałuje ono na nasze samopoczucie, dlatego wybór oświetlenia w naszym domu czy miejscu pracy nie powinien być przypadkowy. Szczególnie lampy do sypialni powinny być dobierane z rozwagą. Wynika to z faktu, że w zależności od dobranego rodzaju oświetlenia nasz sen, a tym samym ogólny nastrój w ciągu dnia może być lepszy lub gorszy. Ile razy zastanawiałeś się dlaczego się nie wysypiasz, albo dlaczego jesteś rozdrażniony? Na pewno wpływ na taki stan rzeczy ma wiele czynników, ale czy przeszło ci przez myśl, że może to być wina nieodpowiedniego oświetlenia? W wielu przypadkach właśnie zbyt intensywne światło lub jego niewłaściwa barwa negatywnie na nas oddziałują.

lampy do sypialni, kinkiety do sypialniDekorowanie wnętrz przy użyciu lamp

Kiedy wiemy już, że oświetlenie sypialni to ważna sprawa, czas przejść do konkretów. Lampy do sypialni mogą być naprawdę bardzo różnorodne. Od tradycyjnych sufitowych, przez kinkiety do sypialni, po lampki nocne i stojące podłogowe. Każdy z wymienionych typów lamp może być użyty pod względem dekoratorskim na 2 sposoby. Po pierwsze, jako kompatybilna z całością wystroju część, spójna tematycznie. Po drugie natomiast, jako wyróżniający się element aranżacji. W tym ostatnim przypadku, można zrobić to delikatnie wybierając klosze lamp w kontrastującym do całości kolorze lub z lekkim wzorem. Albo można zaszaleć i postawić na designerską lampę. Wszystko zależy od naszych preferencji.

Które lampy do sypialni wybrać?

lampy do sypialni, kinkiety do sypialniDobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie lampy do sypialni w dwóch różnych rodzajach. Jedna powinna być sufitowa, z której może nie korzysta się często, ale jednak jest bardzo przydatna. Sprawdza się ona podczas wykonywania takich czynności, jak sprzątanie czy zmiana pościeli. Jednak światło lampy sufitowej, aby nie razić w oczy nie powinno być skierowane ku dołowi. Dlatego warto wybierać lampy z przegubami, dzięki którym możemy dowolnie manewrować kierunkiem padania światła. Natomiast kinkiety do sypialni świetnie będą funkcjonować zarówno w roli dekoracyjnej, jak i użytkowej. Zamontowane na ścianie, do której przylega wezgłowie łóżka, to dla nich idealne miejsce. Tu również sprawdzą się ruchome przeguby. Dzięki nim kiedy będziesz chciał poczytać książkę skierujesz światło w dół, tak aby oświetlało tekst. Natomiast podczas oglądania telewizji czy po prostu relaksowania się w łóżku, kierując strumień światła w bok lub górę nadasz swojej sypialni intymnego klimatu.

Dodaj komentarz

*

code