styl prowansalski

Styl prowansalski- sielski klimat w Twoim M

Jasna i przytulna przestrzeń. Biel przełamana szarością, oraz jasnym drewnem. Zdobienia, metalowe okucia, a także polne kwiaty w wersji doniczkowych sadzonek lub ciętych kompozycji. Nierzadko miękkie materiały- białe, wykończone haftem firany, a także dziergane z cienkiej wełenki narzuty i pledy. Styl prowansalski- urokliwy, romantyczny i swojski- poznaj jego cechy i stwórz spójną aranżacje w swoim domu.

Styl prowansalski- pochodzenie

Styl prowansalski wywodzi się z południa Francji. Kojarzony jest z ciągnącymi się po horyzont polami lawendy i słoneczników, pośrodku których pojawiają się kamienne domy, skąpane blaskiem zachodzącego słońca tworzą romantyczny i jeden z najcieplejszych obrazów wakacyjnych wspomnień, czasu relaksu, wolności i odrobiny szaleństwa.

Całodzienne podróże starym rowerem, pośród pół i sadów owocowych. Prowansja inspiruje nie tylko dzisiaj. Jej krajobrazy podziwiać możemy na płótnach van Gogha, Gaugina czy Pisasso.

Styl prowansalski- ogólne cechy

Styl prowansalski to przede wszystkim sielskie klimaty, z jednej strony upalne popołudnia spędzone na szklaneczce wina, na tarasie zacienionym krzewami winorośli, lub w chłodnych letnich kuchniach z kamienną posadzką, opadającym tynkiem odsłaniającym jasną cegłę, a także kuchennymi stołami, na których ktoś jeszcze nie tak dawno ukroił pajdę gorącego chleba. Prowansja to także drewno. Solidne drewniane komody, regały pełne książek lub szklanych kieliszków i pomieszanej zastawy. To także meble w salonie, które dzisiaj kojarzymy z meblami ogrodowymi- wiklinowe czy kute w prowansalskim salonie posiadają miękkie siedziska, poduszki a także ręcznie wykonane narzuty.

styl prowansalski wystrój wnętrz

Styl prowansalski charakteryzuje się prostotą i naturalnością. Dzięki materiałom takim jak drewno czy wełna nabierają one przytulności, stają się wygodne i idealne do wypoczynku, gdzie czas na chwile zatrzymuj się w miejscu a jedyne co słychać od odgłos świerszczy i poruszające się na wietrze krzewy.

Naturalność podkreślają materiały, których nie brakuje w aranżowanej przestrzeni- drewno, kamień i cegła, a także glina. To co urzeka to naturalne starzenie się mebli, widząc stół kuchenny dokładnie widzimy miejsca, przy których spożywano wspólnie posiłki, na podłodze dokładnie zarysowała się droga pomiędzy prowadzącymi z tarasu drzwiami kuchennymi a sypialnią, a wiklinowy fotel posiada charakterystyczne zagłębieniach na siedzisku oparciu i podłokietnikach.

Styl prowansalski to także dodatki, sielskie akcenty- zdekompletowane zastawy, nierówno wyszlifowana, barwiona ceramika, folklorystyczne akcenty, a także wiklinowe kosze, lniane obrusy i firany.

Dodaj komentarz

*

code