Kinkiet łazienkowy

Światło w twojej łazience

We wcześniejszym wpisie poruszyliśmy temat zastosowania różnego rodzaju oświetleń, dopasowanych do danych pomieszczeń. Ta podstawowa wiedza jest niezwykle przydatna w projektowaniu naszej prywatnej przestrzeni, dlatego jeśli jeszcze nie zapoznałeś się z moim artykułem, zachęcam do jego lektury. Tymczasem my, zajmiemy się czymś nowym. Wyborem idealnych lamp dla naszych łazienek.

Jasno i przejrzyście

Łazienki to bardzo specyficzne pomieszczenia. W określony dzień lub jego porę, stają się prawdziwym pasem lotniczym – domownicy dosłownie wlatują i wylatują, czyniąc je najbardziej ruchliwym miejscem w domu. Mimo to, łazienka jest również bardzo intymną przestrzenią. Częściej odwiedzana niż sypialnia, nie może być pomieszczeniem zbyt ciemnym. Brak stosownego oświetlenia może sprawić, że nasza łazienka przestanie być po prostu funkcjonalna. Zwłaszcza, gdy nie jesteśmy w stanie dobrze się przejrzeć w lustrze. Stąd pytanie – jakie oświetlenie zastosować?

Kinkiety łazienkowe, plafony do łazienki – co wybrać

To jakie oprawy do lamp zastosujemy w naszej łazience, zależne będzie głównie od wyglądu pomieszczenia – jego kształtu, wysokości sufitów oraz naszych własnych preferencji. Najlepszym rozwiązaniem są lampy dające możliwie jak najwięcej światła lub uzupełniające światło naturalne. Jeśli chodzi o wybór modeli, najlepiej sprawdzającą się opcją jest plafony do łazienki.

Biały plafon do łazienki

Nie zajmuje zbyt wiele miejsca na suficie i stanowi bardzo elegancką, minimalistyczną ozdobę dla naszej łazienki. W przypadku bardzo niskiego sufitu, powinniśmy odejść od pomysłu instalacji lampy wiszącej, gdyż zbyt duża mogłaby stanowić dla nas problem. Plafony do łazienki to strzał w dziesiątkę dla niskich pomieszczeń, ponieważ montuje się je bezpośrednio przy suficie. Jest to także dobre rozwiązanie dla każdego, kto chciałby mieć w swojej przestrzeni, modne już od jakiegoś czasu, lampy Led.  Innym, ale równie dobrym wyborem lampy, będzie kinkiet łazienkowy. Te bezpośrednio przytwierdzone do ściany światło ma swoje zastosowanie w wypadku odpowiednio szerokich pomieszczeń. Należy tutaj pamiętać oczywiście, aby kinkiet nie został umieszczony zbyt nisko. To świetny dodatek do wnętrza, ale również idealne źródło światła, które rozświetli naszą łazienkę. Lampy te najlepiej sprawdzają się nad umywalkami, lustrami, a także w ciasnych przejściach.
Najważniejsze o czym nie powinniśmy zapominać przy wyborze, jest jednak zachowanie spójności. Nasz wybór powinien zależeć od wyglądu łazienki. Stosowanie lamp stojących jest również niewskazane w wypadku tego typu pomieszczeń. Najlepiej zachować prostotę, którą wolno nam ozdobić czymś niewielkim – pachnącą świeczką zapachową.

Dodaj komentarz

*

code