kinkiet łazienkowy

Wybieramy kinkiet łazienkowy

Właściwe oświetlenie łazienki to nie lada wyzwanie. Łazienka jest pomieszczeniem, w którym pragniemy się zrelaksować, odprężyć i zażyć chwili dla siebie. Jednocześnie potrzebne jest nam odpowiednie oświetlenie, by wykonać makijaż czy czynności toaletowe z należytą dokładnością. Jak to połączyć? Pomogą nam w tym kinkiety łazienkowe, które można zastosować w okolicy luster i nie tylko. Światło kinkietu podniesie nasz komfort podczas wykonywania codziennych czynności, a jednocześnie będzie nastrojowe i przyjemne. Warto jednak wziąć pod uwagę, że nie wszystkie kinkiety sprawdzą się w łazience. Kinkiety do sypialni, chociażby ze względu na swoje oprawy, raczej nie powinny znajdować zastosowania tam, gdzie jest woda.

kinkiet łazienkowy ledKinkiet do łazienki to typ oprawy oświetleniowej stosowanej od niepamiętnych czasów w naszych domach. Jeszcze zanim pojawiły się małe reflektorki, oprawy nastawne i lampki LED, kinkiety oświetlały lustra łazienkowe, okolice umywalki czy wanny. Nic dziwnego, bowiem kinkiet pozwala poprawić warunki oświetleniowe i jego światło pozwala dokładniej wykonać makijaż, ogolić się czy uczesać.

Jednocześnie światło kinkietów jest odpowiednio rozproszone. Są to oprawy ścienne o specjalnej konstrukcji, dzięki której kąt padania światła oraz rozproszenie jego strumienia tworzą specyficzny efekt wizualny. Kinkiet łazienkowy pomoże wyczarować intymny nastrój w łazience i będzie niezastąpiony podczas romantycznej kąpieli czy chwili relaksu w domowym SPA.

Jaka żarówka do kinkietu łazienkowego?

Jeśli szczególnie zależy ci właśnie na tych właściwościach kinkietów, zastosuj w nich żarówki o ciepłym świetle, które jest bardzo przytulne i ma właściwości uspokajające. Jeżeli natomiast kinkiet łazienkowy będzie ci służył szczególnie do poprawienia widoczności, możesz zdecydować się na barwę chłodną białą. Pozwoli ona również wizualnie powiększyć pomieszczenie.

Bardzo dobrym wyborem będzie kinkiet LED działający w oparciu o energooszczędne diody. Takie oświetlenie jest niezwykle tanie w eksploatacji, a także przyjazne dla środowiska. Jeśli zastosujesz je w całym domu, znacznie obniżysz koszta związane z poborem energii elektrycznej.

Jak widzisz, jeśli chodzi o same źródła światła, to oprawy łazienkowe i kinkiety do sypialni mają ze sobą sporo wspólnego. Kluczowe, poza barwą światła, jest również przyjrzenie się współczynnikowi CRI. O ile kinkiety do sypialni nie są w tym kontekście aż tak istotne, o tyle łazienkowe oprawy, przy których szczegóły naszego wyglądu nabierają kształtów, powinny dawać światło najbliższe naturalnemu.

Kinkiet łazienkowy w pobliżu umywalki lub wanny

Pamiętaj, że jeżeli chcesz zastosować kinkiet w pobliżu źródła bieżącej wody, powinieneś wybrać oprawę hermetyczną, czyli taką, która będzie zabezpieczona przed wilgocią. Kinkiet w okolicach umywalki czy wanny łatwo może ulec zachlapaniu. Zwróćmy też uwagę na fakt, iż w łazienkach z reguły panuje wilgoć, skrapla się para wodna itd. Z tego powodu zaleca się stosowanie opraw hermetycznych w całym pomieszczeniu.

Jeśli chcesz zastosować dodatkowe oświetlenie w łazience, najlepszym wyborem będzie specjalny kinkiet łazienkowy o podwyższonej klasie IP, która informuje między innymi o stopniu zabezpieczenia przed wilgocią. Warto na nią zwracać szczególną uwagę –

Jeśli chcesz rozświetlić swoją łazienkę, to sprawdź nasze poprzednie teksty. Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, co poza kinkietem, może (albo powinno) znaleźć się w oświetleniu łazienki.

Dodaj komentarz